Szukaj

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jeśli jesteś tutaj, to prawdopodobnie oznacza, że przed Tobą niełatwe zadanie. Dlatego właśnie biegniemy Ci z pomocą i przedstawiamy niniejszy wpis. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek i metod pomiaru, dzięki którym nowy pierścionek powinien pasować idealnie!


O czym należy pamiętać dokonując pomiaru?

Szerokość pierścionka ma znaczenie - im szerszy pierścionek tym większy rozmiar powinniśmy wybierać. Oznacza to, że jeśli np. na serdecznym palcu nosimy wąski pierścionek o rozmiarze 14, to szeroki pierścionek o rozmiarze 14 dla tego samego palca może już być za ciasny. Dzieje się tak dlatego, że szersza biżuteria trudniej przechodzi przez kostkę.

Zdarza się różny rozmiar palców u obu dłoni - rozmiar palca np. wskazującego prawej dłoni wcale nie musi być identyczny jak rozmiar tego samego palca u dłoni lewej. Zawsze powinniśmy dokonywać pomiarów dla każdego palca osobno. 

Temperatura otoczenia powinna być umiarkowana- palce zmieniają swój rozmiar w zależności od temperatury. Jeżeli jest zimo palce się kurczą, natomiast podczas upału puchną. 


   Jakie są metody pomiaru?

   Pomiar w salonie jubilerskim - jest najpewniejszym i najbardziej zalecanym sposobem pomiaru. Możesz udać się do najbliższego salonu i poprosić o jego wykonanie. 

   Pomiar pierścionka - średnicę wybranego pierścionka można zmierzyć za pomocą suwmiarki a następnie porównać wynik z tabelą rozmiarów zamieszczoną poniżej. Można także skorzystać z gotowego szablonu, który przygotowaliśmy dla Ciebie. Jest to niezwykle prosty sposób! po prostu przykładasz pierścionek do okręgu, odczytujesz rozmiar i gotowe! Szablon znajdziesz na samym dole tej strony.

   Pomiar palca obwód palca można zmierzyć owijając wokół jego najszerszej części kawałek sznurka lub papieru. Następnie należy porównać jego długość z tabelą rozmiarów zamieszczoną poniżej. Można także skorzystać z gotowej papierowej miarki, którą przygotowaliśmy dla Ciebie. Znajdziesz ją w szablonie zamieszczonym na samym dole tej strony.

   SZABLON 

   TABELA ROZMIARÓW